Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2021 15:21 (Üye) Soru : Merhaba, 16.02.21 de resmi gazetede yayınlanan KDV tebliğ değişikliğine göre bazı tevkifat oranlarının değiştiği belirtilmiş. Bunlardan biri olan temizlik çevre ve bahçe bakım hizmetleri için tevkifat oranın 1 Mart'tan itibaren 9/10 olarak uygulanacağı belirtilmiş. Peyzaj, bahçe bakım hizmetlerimiz için 7/10 tevkifat uyguluyorduk. Mart başından itibaren faturalarımızı keserken 9/10 olarak mı tevkifat uygulamamız gerekecek? Sizin de teyit etmenizi rica ederim.

Cevap : Mevzuattaki değişiklikler günlük olarak takip edilir ve üyelerimize web sayfamızdan duyurulur. KDV tevkifatı ile ilgili liste için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2336/Mevzuat-Dosya/OZET-KDV-TEVKIFAT-LISTESI.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.