Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2021 15:49 (Üye) Soru : Üstadım merhaba. 2 sorum olacak. 1)Home ofis olarak trendyol üzerinden gv şahıs işletmesi açılışı yapıldı. Önceden aldığı şahsına ait aracı mal alımı ürünleri kargoya vb işlerde kullanmaktadır. Bu aracın yakıt giderlerini gider olarak yazmak istemektektedir. Kendi adaına Gider pusulası düzenleyip dbs de sabit kıymet girişi mi yapmalıyız ya da başka bir yol izleme imkanımız var mıdır. 2-Mükellefin eğitim durumu biraz düşük. Faturaları E arşiv fatura portalı yerine eski usül gib anlaşmalı bir matbaa bastırarak kullanabilirmiyiz. Tşk.

Cevap : 1-Aracı deftere kayıt edecek bu konu ile ilgili olarak VD de bilgi verilecektir. 2-Vergi mükelleflerine 5 BİN TL vergi mükellef olmayanlara 30 TL nin altındaki faturaları kağıt fatura olarak düzenleyebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.