Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.03.2021 12:56 (Üye) Soru : 1-İNTERNET ÜZERİNDEN OYUN SATIŞI YAPMAYA BAŞLAYACAK BİRİSİ İŞLETME DEFTERİ İLE İŞE BAŞLAYABİLİR Mİ? YOKSA E DEFTER İLE Mİ BAŞLAYACAK? 2- FATURALARINI MUHAKKAK GİB ÜZERİNDEN E ARŞİV Mİ KESMESİ GEREKİYOR? RAKAM NE OLURSA OLSUN 3- YURT İÇİNDEN VE YURT DIŞINDAN FATURALAR GELECEK, HER İKİSİNE DE TEVKİFAT UYGULANACAK MI SADECE YURT DIŞINDAN GELECEK FATURALAR İÇİN Mİ 2 NO^LU KDV BEYANI VERİLECEK, 4- STOPAJ OLAYI NASIL VE HANGİ DURUMLARDA DOĞACAKTIR?

Cevap : İŞLETME DEFTERİ TUTABİLİR. 5 BİN VE 30 BİN KURALINA GÖRE KAĞIT FATURADA KULLANILABİLİR. YURT DIŞINDAN SATIN ALINAN HİZMETLER İÇİN(2) NOLU KDV BEYANNAMESİ VERİLİR .KDV TEVKİFATI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK DE BULUNAN TABLOYU İNCELEYİNİZ. KDV TEVKİFAT LİSTESİ LİNKİ https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/PratikBilgiler/2021_vergi/10.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.