Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2021 11:31 (Üye) Soru : Merhaba Sayın Yetkili, Turizm firması mükellefimin düzenlemek istediği faturada açıklama olarak "online etkinlik bedeli" adı altında fatura düzenlemek istemektedir. 31.07.2020 tarih ve 31202 sayılı Resmi Gazetede “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” 'da Kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri %18'den %8'e düşürülmüştür. "Online etkinlik bedeli" faturasında da aynı şekilde %8 kdv oranı uygulanabilir mi?

Cevap : % 8 KDV uygulanacak hizmet "Kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark GİRİŞ ÜCRETLERİ," içindir. Bahsettiğiniz faaliyet için % 18 KDV hesaplanır.(Giriş den kasıt kişileri belirlenen alanlar fizik en girilmesidir.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.