Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2021 17:44 (Üye) Soru : Merhaba Sayın üstadım, soru 1- Fizyoterapist kliniklerinde kdv oranı kaçtır Soru 2- klinikler özel sağlık sigotası olan hastaların sigorta şirketlerine fatura keserken en son duzenlemeye gore tevkifatlı faturamı kesecektır. çok teşekkürler iyi çalışmalar,

Cevap : Fizyoterapistlerin Sağlık Bakanlığından verilen izinler çerçevesinde , tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında olması kaydıyla fizyoterapi hizmetlerinin % 8 oranında KDV’ ye tabi dir. ; aksi takdirde (Sağlık Bakanlığından izinli değil ise) ise bu hizmetlere genel oranda (% 18) KDV uygulanması gerekmektedir. 01/03/2021 Tarihinden itibaren SİGORTA firmasına düzenleyeceğiz fatura/ e-smm da hesaplanan KDV için 5/10 oranında KDV tevkifatı yapacaklar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.