Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.06.2021 13:05 (Üye) Soru : merhabalar üstadım E defter mükellefimin 3 er aylık dönemlerde e defter beratları yükleniyor 4. döenm geçici döneminde e defter beratlarını verirken kasa hesabı alacak bakiye vermiş ve buna dikkat etmemişiz bu şekilde yüklenmiş bunun için ne yapabiliriz. ikinci sorumda 700 hesapları 600 hesaplara yansıtmasını yapmışız fakat bilanço hesaplarına aktarılması ve kapanış fişini oluşturmamışız bunu kurumlar beyannamesi yapana kadar yapabilirmiyiz.

Cevap : Merhaba; e-defter 1.8 vercion unda belirtilen açıklamaya istinaden, berat dosyasınızı yasal yükleme süreci içinde yüklediyseniz ve henüz yasal yükleme süresinin tamamlanmasına zaman varsa sistemden silip tekrar yükleyebilirsiniz. Ancak yasal yükleme süresinin son gününde yüklediylesiniz ve zaman kalmadıysa berat dosyasının silinmesi için ymm'den özel rapor alarak GİB'e durumunuzu arz eden dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekecektir iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.