Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.04.2021 14:02 (Üye) Soru : Sayın danısman SGK rapor sorgulama ekranının adresi wep vizite olarak güncellendi soyleniyor ancak bu ekran yine bizi eski sorgulama alanına yönlendiriyor onceden yaptığımız vizite giriş sorgulama ekranı ile arasında ne farkı vardır yeni alana giriş yaptığımızı nereden anlayacağız acıl donus yaparmisiniz

Cevap : yeni sistem eski sisteme yönlendiriyor evet farkı ise; Rapor okuma metotları her seferinde gönderilen tarihten küçük olan 100 rapor bilgisini dönmektedir. Tekrar sorgulama yapıldığında bu raporların sorgu dışı kalması için bilişim sistemine kaydedildikten sonra “RaporOkunduKapat” metodu ile kapatılması gerekmektedir. Bu metot, raporun başarılı bir şekilde okunduğunu ve bir sonraki sorguya dahil olması gerektiğini belirtmektedir. Okunan raporların “okundu” olarak işaretlenmemesi diğer raporlara erişimi engelleyecektir. Çalışılmadığına dair bildirim işleminin yapıldığı https://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do uygulamasında geçerli kurallar, yeni uygulama olan web servis için de geçerlidir. Aşağıda yer alan hata kodları ile karşılaşılmaması için gerekli kontrollerin kaynak sistemde yapıldıktan sonra metotların kullanılması sistemin sağlıklı çalışması için uygun olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.