Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.04.2021 14:04 (Üye) Soru : Sayın danısman odamızın sayfasinda yayınlanan SGK vizite web uygulaması çalışmıyor vizite giriş dediğimizde eski vizite giriş sayfası açılıyor aktive diyorsunuz ancak bizi tekrar eski vizite giriş sayfasına yönlendiriyor burdan rapor sorgulamalarini yapsak eskisi gibi sorun olurmu acıl cevaplarsaniz sevinirim bu yüzden Mart ayı stopajlarimizi veremıyoruz

Cevap : Odamızın web sayfasında yer alan duyuru SGK mevzuattan webden alınmış olup çalışmaktadır. Mükerrer olan sorunuzun önceki cevap kısmında da izah edildiği üzere fark açıklaması: Rapor okuma metotları her seferinde gönderilen tarihten küçük olan 100 rapor bilgisini dönmektedir. Tekrar sorgulama yapıldığında bu raporların sorgu dışı kalması için bilişim sistemine kaydedildikten sonra “RaporOkunduKapat” metodu ile kapatılması gerekmektedir. Bu metot, raporun başarılı bir şekilde okunduğunu ve bir sonraki sorguya dahil olması gerektiğini belirtmektedir. Okunan raporların “okundu” olarak işaretlenmemesi diğer raporlara erişimi engelleyecektir. Çalışılmadığına dair bildirim işleminin yapıldığı https://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do uygulamasında geçerli kurallar, yeni uygulama olan web servis için de geçerlidir. Aşağıda yer alan hata kodları ile karşılaşılmaması için gerekli kontrollerin kaynak sistemde yapıldıktan sonra metotların kullanılması sistemin sağlıklı çalışması için uygun olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.