Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.04.2021 12:25 (Üye) Soru : Sayın danışman hocalarım her birinize saygılarımı sunarım. 31 Temmuz 2020 de yayımlanan yeni kdv oranları tablosunda bulunan " Hane sakinlerine verilen konut bakım, onarım, boya ve temizlik hizmetleri (malzemeler hariç)," yüzde 8 ibaresinden sadece ev içi temizlik hizmetlerini mi anlamamız gerek yoksa temizlik firmaların bina sakinlerine vermiş olduğu 3 veya 5 katlı v.s. binaların merdiven ve bahçe temizliği hizmetlerinide anlamamız gerekir. Yanlış anlamamız halinde yanlış kdv oranı uygulamış olacağız. Cevabınızı bekler çalışmalarınızda başarılar temenni ederim.

Cevap : Sadece KONUTLARA VERİLEN (hane sakini) hizmetler için 31/05/2021 tarihine kadar KDV oranı % 8 uygulanır. "Hane sakinlerine verilen konut bakım, onarım, boya ve temizlik hizmetleri (malzemeler hariç),"
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.