Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.04.2021 14:08 (Üye) Soru : mükellefim 01.04.2021 tarihinde vefat etti.edefter efatura ve bilonço usulüne tabi.işletme mirasçıları tarafından işe devam edecektir.soru edefter mi yoksa kağıt deftermi tasdik olunacak. soru vergilerle ilgili süreler ve yapılacak işlemler nelerdir.Sigortalı işçiler ve işyeri bilgileri aynen devam edecek mi teşekkürler..

Cevap : Mirasçılar aynen devam edecek ise e-defter e-fatura kullanılmaya devam edilir. Mirasçıların mükellefiyet tesisi 1 ay içinde yapılacaktır. Vefat eden kişiye ait kıst dönem GV beyannamesi 4 ay içinde verilecektir.Ayrıca 4 ay içinde VİV beyannamesi de verilecektir. SGK ile ilgili bölümü sorunuzu “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.