Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.04.2021 12:08 (Üye) Soru : Merhaba, Ben bağımlı olarak çalışan meslek mensubuyum. Çalıştığım yerde beyannameleri ben onaylıyorum. Ancak çalıştığım şirket ünvan ve nevi değiştirdi. Tescil ve ilan edildi. Vergi Dairesi'nde de ilgili işlemler tamamlandı, Vergi Dairesinden yeni vergi nolu şirkete şifre de verildi .İnteraktif Vergi Dairesi'nden girebiliyorum. Sorum şu; benim değişikilik öncesi ELEKTRONİK BEYANNAME GÖNDERME TALEP FORMU VE TAAHHÜTNAMESİ EK-1 vererek beyannameleri imzalıyordum. Şimdi tekrar bu formu yeni bilgilerle doldurup vergi dairesinden şifre talep etmem gerekecek mi? Yoksa yeni verdikleri şifre ile bağımlı meslek mensubu olarak beyanname onaylayabilir miyim? Teşekkürler.

Cevap : VD verdiği şifre Beyanname ve bildirim gönderme şifresi değildir. Odamızdan alacağınız "oda kayıt belgesi " ile ELEKTRONİK BEYANNAME GÖNDERME TALEP FORMU VE TAAHHÜTNAMESİ EK-1 doldurarak Şirket yetkilisi ile VD müracaat edilmesi ve ŞİRKET adına şifre alınması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.