Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.04.2021 10:29 (Üye) Soru : Merhaba Firmamıza tanımadığımız bir firma e arşiv faturası düzenlemiş. Fatura hiçbir şekilde elimize ulaşmadı, içeriğini bilmiyorum. Sadece interaktif vergi dairesinde faturanın tutarını firma adını görebiliyorum. Bununla ilgili fatura iptali için noterden ihtar düzenlemek istiyorum. İtiraz günü olan 8 günü geçmiş.Noterden ihtar düzenlesek geçerli olur mu? Bununla ilgili yardımcı olmanız rica olunur.

Cevap : Mal ve hizmet almadığınız bu fatura için Kendi vergi dairenize ve faturayı düzenleyen firmanın VD durumu belirtir. Dilekçe ile bilgi veriniz. Gerçek de bir alış olmayan bu alış için noterden ihtar göndermenizin bir anlamı yok Gelen faturayı İadeli Taahhütlü olarak satıcı firmaya gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.