Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2021 10:06 (Üye) Soru : merhaba, yurtiçinden elektronık mal alım-satımı yapan LTD STI'yiz. işyerimizde mal sevkiyatı icin kullanılan, biri 2019 / ekim ayında , diğeri 2020 yılı kasım ayında alınan, GTIP numarası 87.03 Kapsamında olan, bundan dolayı da BINEK OTO olarak gecen 2 adet aracımız var. Bu araçlarımıza ait yaptırılan 1- Kasko Gideri % 70 NORMAL GIDER , % 30 KKEG olarak mı kaydedilecektır? yoksa tamamı Normal gider olarak kayıt edılebılır mı ? 2 – KTK Zorunlu yaptırılan Mali Sorumluluk Sigorta gideri , % 70 NORMAL GIDER , % 30 KKEG olarak mı kaydedilecektır? yoksa tamamı Normal gider olarak kayıt edılebılır mı ? tesekkurler

Cevap : 1- Kasko Gideri % 70 NORMAL GIDER , % 30 KKEG olarak kayıt edilir. 2- KTK Zorunlu yaptırılan Mali Sorumluluk Sigorta gideri , % 70 NORMAL GIDER , % 30 KKEG olarak kayıt edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.