Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2021 17:07 (Üye) Soru : Merhaba , yurtiçinden bilgisayar - tv - yazıcı vb. elektronık eşya , mal alım-satımı yapan LTD STI'yiz. 1 - SGK 4-a lı olarak , şirketimizde 9 veya 10 kişi çalıştıgı takdirde, işveren olarak SGK açısından yükümlülüklerimizde bir fark var mı ? 2 - SGK 4-a lı olarak , şirketimizde 10 veya 11 kişi çalıştıgı takdirde, işveren olarak SGK açısından yükümlülüklerimizde bir fark var mı ? örnegin , SGK beyan ve bildirimlerinde , aylık beyan edilen evrakların sayısı açısından veya evrakların beyan zamanı - içerigi prosedürü vb açısından. . ornegin , aylık prim ve hizmet bildirgesi dışında aylık verilmesi gereken evrak var mı ? işgören hastalık raporların onay zamanı vb. ile ilgili bir ayrıcalık var mı ? tesekkurler

Cevap : 1. işçilerinin özlük dosyalarının hazırlanıp sigortalı girişlerinin yapılması gerekmektedir. 2. SGK beyan ve bildirimlerinde , aylık beyan edilen evrakların sayısı açısından veya evrakların beyan zamanı - içerigi prosedürü vb açısından ornegin , aylık prim ve hizmet bildirgesi dışında aylık verilmesi gereken evrak var mı ? işgören hastalık raporların onay zamanı vb. ile ilgili bir ayrıcalık var mı ? ....................................hiçbir farklılık bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.