Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.04.2021 11:21 (Üye) Soru : Merhaba Üstad, Mükellefimde şu anda işsiz birini işe aldığımızda ilk 3 ay 6111 daha sonra 27103 ile teşvikten faydalandırabileceğimi göstermektedir. İşçinin işveren ile anlaşması 6 7 ay sonra işçinin mükellefiyet açtırması ve buradaki işi ile ilgili de verdiği hizmet günü kadar sigortalı olması istenmektedir. Örneğin 20 günlük çalışmışlığı olursa bu 27103 ortalama şartlarını sağladığımız sürece yararlanabilir miyiz ? Yani 27103 nolu teşvik bağkurlu biri için sıkıntı teşkil eder mi ? Alo 170 hattında herhangi bir sıkıntı olmayacağı yönünde görüş bildirdi. İyi çalışmalar.

Cevap : Şirket ortaklarının ortağı bulundukları firma dışında başka işyerinde fiilen çalışmaları hakıya alınmış olup 4a sigortalılığı devam etmektelinde 4b sigortalılığı asdir. Bu durumda yararlanaılan teşviğinde 4b ile bir ilgisi bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.