Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.04.2021 11:07 (Üye) Soru : Sayın Üstad, Bilanço usulüne tabi şahıs işletmesi sahibi vefaat etti, 1- mirasçılarından bir kişi işletmeyi devam ettirmek istemekte, dosya da personellerde var bu durumda nisan ayında 10 günlük(vefat 10 nisan) aylık prim hizmet beyanında nasıl dikkate alınacak devir alan mirasçı 30 günlük şeklinde mi ayrı ayrı beyan şeklinde mi 2- Vefaat tarihine kadar olan kısım için önceden devam eden irsaliyelere ilişkin fatura kesme işlemleri kaldı ne şekilde yapılmalı şifreler iptal edilmiş ve demirbaş faturaları aynı şekilde kesilmeyecek mi Teşekkürler , iyi çalışmalar

Cevap : 1-Bu sorunuzu “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz. 2-Yeni mükellef olan mirasçı adına mükellefiyet tesisi ettirildiği için yeni şifre oluşturulacak. Bürokratik işlemler için VD ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.