Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2021 11:24 (Üye) Soru : Firmamıza ait bir şubesi için ekonomik nedenlerden dolayı kapanışa gidiyoruz. Şirket değil sadece 10 şubeden bir şubesi kapanıyor. Burada ki işçilerin çıkış kodu ne olmalıdır ? 17 İşyerinin kapanması seçilebilir mi ? (Türmob : 17 İşyerinin kapanması: İşyerinin herhangi bir sebeple kapanması ve faaliyetinin sona ermesi durumunda işten çıkarılan işçiler için bu kod seçilecek)

Cevap : Şube kapanışı işyeri kapanışı anlamına gelmemektedir.Merkez ile aynı adreste bulunmayan ve işin devamı ekonomik verilerle doğrulanarak mümkün bulunmayan şubenin kaoanışı için 17 kod kullanılması mümkündür. Ancak yine de itilaflı olan bu konu için konunun tarafı olan bağlı bulunduğunuz SGK dan dilekçe ile başvurarak yazılı olur istemeniz / almanız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.