Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.05.2021 17:40 (Üye) Soru : Merhabalar, Sağlık firmaları e-faturaya geçilecek dendi. Hastaneler de fatura karşılığı çalışan uzman hekimlere zorunlu olarak limited şirket kuruluşu yaptırıldı. Ayda bir kere hak edişleri için hastaneye fatura kesmekteler. Bu şirketler de e-faturaya geçmesi gerekiyor mu? Teşekkürler, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Cevap : Merhaba; VUK 526 kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları vb.).” mükellefiniz yukarıdaki kriyer içinde kalıyorsa 1 Temmuz 2021 itibariyle e-fatura uygulamasına dahil olacaktır sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.