Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.04.2021 11:34 (Üye) Soru : merhaba, 9 tane 4-a sgk lı personelı olan bır ltd.stı yız. 29 nisan persembe ile 17 mayıs pazar gunu mecburi sokaga cıkma yasagından dolayı işyerimiz kapalı olacaktır. bu tarıhler arasında personelimizin maaşlarında kesintisi yapılmayacak , normal calışma zamanlarındaki gibi maaşlar (30 gunluk) herkese tam ödenecektir. 1 - nisan ayı ve mayıs ayı aylık prım ve hızmet bıldırgelerınde çalışılan gun sayısı nasıl gösterilecektir. 2 - mecburi yasaktan dolayı işe gelinmeyen gunler icin, eksik gun nedeni ne yazılacaktır ? 3 - personele 30 gunluk tam maaş verecegimize göre , sokaga cıkma yasagı olan gunler ıcın nasıl bir puantaj yapılacaktır? sorularımı tek tek yanıtlarsanız memnun olurum. tesekkurler

Cevap : 1 - nisan ayı ve mayıs ayı aylık prım ve hızmet bıldırgelerınde çalışılan gun sayısı nasıl gösterilecektir. fiili çalışma günü yazılmalıdır. 2 - mecburi yasaktan dolayı işe gelinmeyen gunler icin, eksik gun nedeni ne yazılacaktır ? işçileriniz hiçbir destekten yararlanmıyor iseler 10 Genel hayatı etkileyen olaylar eksik gün nedeni seçilmelidir. 3 - personele 30 gunluk tam maaş verecegimize göre , sokaga cıkma yasagı olan gunler ıcın nasıl bir puantaj yapılacaktır? çalışılan gün ve 30 günlük ücret (çalışılan gün ücreti +çalışılmayan gün ücreti ikramiye bölümünde olabilir )
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.