Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2021 14:26 (Üye) Soru : Şirketimize Personel Servis Taşımacılığı Hizmeti Yapan Şirket Mart ayı faturasını Tevkifatsız kesmeye devam etmektedir. Sorduğumda Kendisinin Araçları ile Taşımacılık Yapmadığını Alt Taşeron araçları ile yapmaya devam ettiğinden 63.No'lu KDV sirkülerine istinaden Bize KDV tevkifatsız kesmeye devam edeceğini, Kendisne hizmet veren Alt taşeronların Tevkifatlı kestiklerini söyledi. bu uygulama devam etmektedirmi. İyi Çalışmalar.

Cevap : Uygulama doğrudur. Taşımacılık hizmetini yüklenen firmanın bu işi bizzat kendisi yapmayıp, bir başka firmaya devretmesi ya da yaptırılması durumunda, taşımacılık hizmetini alan ya da organize eden tarafından tevkifat yapılmayacak, Ancak işi yüklenen veya organize eden firmanın işi fiilen yaptırdığı alt firmaya ödeme yapması sırasında tevkifat yapma yükümlülüğü bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.