Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.05.2021 09:23 (Üye) Soru : Geri Kazanım Katılım Payı beyannamesi vermesi gerekmeyen ve faaliyet alanı itibariyle bu kapsamda işlemi bulunmayan anonim şirket için yaşanan belirsizlikler nedeni ile 2020 yılında Beyan Edilecek Bilgim Bulunmamaktadır kutucuğu işaretlenerek boş beyanname verilmiştir. 2021 yılı ilk dönemden itibaren boş dahi olsa beyanname verilmemiş, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmemiştir. Karşılaşılabilecek cezai yaptırım mevcut mudur? Herhangi bir kurum veya kuruluşa Gekap Beyannamesi verilmesine gerek olmadığının bildirilmesi gerekir mi, firma cezai yaptırımla karşılaşmamak için ne yapmalıdır?

Cevap : Detay bilgi için aşağıdaki linkdeki Rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.