Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.05.2021 10:07 (Üye) Soru : Yurt dışından ithal edilen 40.000 TL tutarındaki cihazımız bozulmuştur. Tamir amacıyla yurt dışına göndermek istiyoruz. Gümrükten işlem yapılacaktır. Bu esnada fatura düzenlememiz gerektiği söylenmektedir. E fatura mükellefi değiliz. Bu faturayı kağıt ortamında düzenleyebilirmiyiz veyahut 5000-30000 e arşiv sistminden mi düzenlemeliyiz. Tamir amaçlı yurt dışına gönderdiğimizden düzenlediğimiz faturada bedel belirtmek zorundamıyız. Bedelsiz düzenlememiz gerekecektir. Faturayı ne şekilde düzenlememiz gerektiği konusunda Biligilendirmenizi rica ederim.

Cevap : Kağıt fatura düzenlenmez. e fatura düzenlenir. Tamir amaçlı düzenlenen Faturada bedel belirtilmez. Bürokratik işlemler için Gümrükçü ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.