Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.05.2021 13:45 (Üye) Soru : Sn Danışman, Biz geçen yıl 4-7 aylarında KÇÖ kapsamındaydık, sonra KÇÖ den çıktık.. 2021 Nisan ayında bir çalışanımızın sorunlarından kaynaklı zorluk yaşadık.. Bu kişi uyumsuz ve çalışma arkadaşlarını rahatsız eden biri.. Biz de 20 nisanda işçiye ücretsiz izin yaparız diye bildirim yaptık, çıkış yasağı olduğu için.. Bugün Ücretsiz izin girmeye kalktım bu kişi 02.07.2020 girişli 17 nisan öncesi giriş olmadığı için ücretsiz izin olmadı.. Fakat şimdi ücretsiz izin olmadığına göre KÇÖ yapmak istiyorum.. Nisan için 1 kişi için KÇÖ girmem lazım nasıl işlem olabilir.. Çünkü çıkış yasağı var çıkış da olmuyor, bu konuda nasıl çözüm olacak, Şimdiden teşekkür ederim,

Cevap : Bu kişi 17.04,2020 sonrası girişliolduğu için NÜD den yararlanamaz. Ancak KÇÖ için ilgili işkura oran excel mail atmanız halinde kçö den yararlanabiilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.