Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.05.2021 16:44 (Üye) Soru : Üstad merhaba, çalıştığımız şirketin ana faaliyet koduna ek faaliyetler eklemek istiyoruz. Ek faaliyetler ile ilgili karar aldık noterden tasdik ettirdik. İnteraktif vergi dairesinden de ek faaliyet ekleme kısmından başvuru yaptık. Ayrıca Ticaret sicilinde tescil edilmesi gerekiyor mu? Yoksa Vergi dairesinden alınacak Mükellefiyet belgesi ile dilekçe ekinde Ticaret odasına başvurmak yeterli mi? Başka yapmamız gereken bir şey var mı? destek konusunda yardımlarınızı rica ederiz.

Cevap : İştigal konusu değişikliği için karar alınır . Alınan karar Ticaret sicilinde tescil edilir. Ticaret sicil gazeteci VD ibraz edilerek işlem tamamlanır. Diğer yapılması gereken Bürokratik işlemler için VD ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.