Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.05.2021 09:53 (Üye) Soru : Merhabalar, Müşterim düğün nikah organizasyonları film seti dekorasyonları işi ile uğraşan gerçek kişi işletme defterine tabidir. film setine dekorasyon yapılmış fatura kesilecek araştırmama göre 31/05/2021 tarihine kadar %8kdv li fatura kesicek. doğrumudur? bazı yerlerdede 18 olarak okudum. tevkifat uygulanacakmıdır? (kesilecek fatura 10500, karşı tarafta kdv mükellefidir ) uygulanacaksa oranı kaç olmalıdır. bu konuları araştırdım. ama çok tereddütte kaldım. kıymetli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : 31/05/2021 tarihine kadar " Düğün, nikah, balo ve kokteyl salonlarında verilen organizasyon hizmetleri" için KDV oranı % 18 dir. deklarasyon işi bu kapsamda değildir. KDV oranı % 18 dir. KDV tevkifatı söz konusu olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.