Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.05.2021 14:29 (Üye) Soru : ÜSTADIM KOLAY GELSİN. BİR ÜRETİCİ FİRMA ÇALIŞANLARI İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BAŞVURU YAPILDIĞINDA ŞİRKET ADRES BİLGİSİNE ULAŞILAMADI UYARISI VERMEKTE SGK DAN ADRES GÜNCELLEMESİ İÇİN DİLEKÇE VERİLDİĞİ VE GÜNCELLEME DE YAPILDIĞI HALDE GÜNLERDİR İZİN BELGESİ ALAMIYORUZ.YARDIMINIZI RİCA EDİYORUZ. SAYGILARIMLA

Cevap : Bu konuda olumsuz çok geri dönüş aldık Çünkü sgk nın yapmış olduğu güncelleme sistemde bulunan aphb ile aynı olmuyor. Tek çözüm kaymakamlık ya da valilikten izin almanız olacaktır. Ya da görev belgesini manuel düzenleyip ekine adres güncellemesi dilekçenizi ekleyiniz. Genelgede, Nace kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde görev yapmasına rağmen alt işvereninin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle çalışma izni görev belgesi alamayanlar ile erişim hatası gibi geçici durumlar göz önünde bulundurulduğunda;sistem üzerinden görev belgesi alınamamasının üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinde herhangi bir aksamaya yol açmaması için Ek’te yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresinin 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar uzatıldığı ifade edildi.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.