Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2021 10:13 (Üye) Soru : e-Defter, e-Fatura ve e-Arşiv fatura mükellefiyetlikleri olan, Gerçek kişi vergi mükellefi işyerini kapattı. e-Defter, e-Fatura ve e-Arşiv fatura mükellefiyetliklerinin kapatılması Süreçleri hakkında bilgiye ulaşamadım. Detay bilgiye ulaşabilmemiz için Kanun maddesi, tebliğ vb. kaynak bilgisi paylaşımlarınız ve vereceğiniz tüm bilgiler için teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Cevap : Merhaba; Son döneme ilişkin mutabakatlarınız yapılıp faturalarınız düzenlenip, defter berat dosyalarınız ve ikincil kopyalarınız GİB sitesine yüklendikten sonra Kapanış evraklarınız ile Gelir İdaresi Başkanlığı'na durumunuzu arz eden bir dilekçe il başvuruda bulunmalısınız. Bu dönemde de mali mühür bilgilerinizi kapattırmalısınız iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.