Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.05.2021 11:49 (Üye) Soru : Üstad günaydın.İçişleri bakanlığının tam kapanma genelgesine göre29.04.2021-17.05.2021 arası sokağa çıkma yasağı kapsamına giren işyerlerinin personellerini nisan ayında 29 gün değil de 30 gün üzerinden sgk ya bildirmenin bir sakıncası var mı İkincisi yasak kapsamına giren işverenler isterlerse aynı şekilde personellerini mayıs ayında da 30 gün üzerinden sgk ya bildirebilir mi

Cevap : İşverenlerin çalışılmayan günleri tam bildirmeleri uzaktan çalışmaları sözkonusu ise olabilecektir. İşveren atıfet kabilinden çalışanlarının günlerini tam olarak bildirmiş olabilir. Ancak bir denetinde işyerinde fiili çalışma yok ve işçilerin aphb bildiriminin yapıldığı tespit edilirse denetmenin bu günleri iptal etme yetkisi de bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.