Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.07.2021 16:52 (Üye) Soru : Merhaba, Mart 2020 yılında başka bir meslektaş tarafından bir A.Ş. kurulmuş. Kuruluş aşamasında mart-haziran normal defter ve temmuz itibariyle e-deftere geçiş yapılacak şekilde işlemler yapılmış. Dolayısıyla 2020 temmuzdan sonrası e-defter olarak gönderildi. Kalan normal yevmiye defterinin mart-temmuz arası olan süreçte yazdırılan kısım için yevmiye defteri kapanış tasdiki yapılması gerekir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Merhaba; Hesap dönemi veya takvim yılı içerisinde de e-Defter tutmaya başlanabilir. Ancak hesap dönemi veya takvim yılı içerisinde e-Defter tutmaya başlayanlar, başladıkları tarihi izleyen bir aylık süre içerisinde eski defterlerine kapanış tasdiki yaptıracaklardır. sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.