Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.05.2021 11:49 (Üye) Soru : Sorum. Muhadebrsini tuttuğum yeni firmanın personel teşviklerinden yararlanmadığını gördüm. Şimdi ileriye doğru bu personellerin teşvikten yararlanabilirmiyim, geçmiş değil ileriye doğru bu kontrolleri işveren 2 sisteminden yaparak hanhi teşvikten yararlanacığını kontrol etsem olurmu bilgi nerden alabilirim. 170 çalışanı var ve kçö ve izinden yararlanmamış bir işveren

Cevap : İŞçilerin ileriye dönük teşvikleri planlanabilir ama hesaplanamaz. Teşvikler fiili çalışmayla oluşan çalışma gün sayısına göre oluşan ortalamalara dayandığı gibi eksik gün nedenlerine göre (rapor ücretsiz izin nüd kçö) farklılaşmaktadır. öncelikle işçilerin TC kimlik numaraları ile e-sgk işveren sistemi teşvik sorgulama sisteminde sorgulama yapmanızı tavsiye ederim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.