Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.06.2021 12:00 (Üye) Soru : İyi çalışmalar, Bir mükellefim yurtdışına mühendislik ve danışmanlık hizmeti veriyor. Verdiği hizmet karşılığında Yurt içindeki bir firmaya +KDV li fatura kesiyor. Sorum şu; fatura kestiği firma farklı bir firma ile birleştikten sonra mali müşavirleri bizim kestiğimiz faturanın KDV siz olacağını hizmet ihracatı olarak algılanması gerektiğini beyan ettiler ancak bilgim ve araştırmam neticesinde kanun ve tebliğlere göre söyledikleri şey asılsız, ben birde size sormak istedim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cevap : Yurt içine yapılan mal ve hizmet teslimleri için KDV hesaplanır.Neden KDV hesaplanmayacağını söyleyenlere sorunuz .Hangi mevzuat da göre ? ne yanıt verecekler .Sizin tesliminiz Yurt içine olmuştur. İ
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.