Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.06.2021 10:09 (Üye) Soru : TC Kimlik numarası olmayan yabancı ortaklı şirket için ssk tescili yapmak istediğimizde mersise tc numarasını kayıt yapmamızı istiyor. şirket ortağının tc numarası yok bu durumda ssk işyeri tescili nasıl yaptırabiliriz.

Cevap : Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında uzmanların yaptığı tavsiyeler, değerlendirmeler ve analizler çerçevesinde zorunlu durum olmadıkça vatandaşlarımızın ve yabancı uyrukluların kalabalık ortamlarda bulunmaması önem arz ettiğinden bakanlıklarımızca bir takım önlemler alınmıştır. Bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler, potansiyel vergi kimlik numarası taleplerini İnteraktif Vergi Dairesi’nin web http://ivd.gib.gov.tr uygulaması üzerinden gerçekleştirecek ve potansiyel vergi kimlik numarası elektronik ortamda oluşturularak kendilerine tevsik edici resmi belge söz konusu uygulama üzerinden sunulacaktır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin potansiyel vergi kimlik numarası almak için bundan böyle vergi dairelerine müracaat etmelerine gerek bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.