Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.06.2021 09:31 (Üye) Soru : Sayın danışman öncelikle kolaylıklar dilerim.Mükellefiyet açmayı düşünen bir kişi Giyim ve Tekstil ürünlerini toptan alıp üzerine kar marjını koyarak evinde internet üzerinden Trendyol,N11,İnstagram gibi platformları kullanarak satışını yapmayı düşünüyor.Bu mükellefiyet türü için Nace kodu olarak 479114 - Radyo, Televizyon, Posta Yoluyla veya İnternet Üzerinden Yapılan Perakende Ticareti mi kullanmalı,yoksa giyim ticareti faaliyeti üzerine herhangi bir nace kodunu da kullanabilir mi?Ayrıca bu mükellef belirttiğim gibi mağaza açmaksızın evinden satışını yapacağı ürünler için ÖKC kullanmadan sadece fatura düzenleyebilir mi?

Cevap : Nace kodu konusunda VD den bilgi alınız.Konu hakkında bilgimiz yok. Perakende satış nerede yapılır ise yapılsın ÖKC kullanılması zorunludur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.