Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.06.2021 16:03 (Üye) Soru : kuyumculuk işe yapanlarda fatura düzenleme sınırı açıklanan haddin 3 katı idi. 2020 yılında fatura düzenleme sınırının açıklandığı 514 nolu tebliğde kuyumculuk işi yapanlara istinaden açıklamalara yer ver verilirken 2021 yılı için yayınlanan tebliğde sektör bahse konu olmamıştır. 2021 yılı için 4500 TL altındaki altın satışlarının yazarkasa fişi ile tevsik edilebileceği yönünde tereddüt ettiğimden görüşlerinize ihtiyaç duymaktayım şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Cevap : Kuyumcular için, 2021 YILI Fatura düzenleme sınır 4.500 TL dir. Bu tutarın altındaki satışlar için ÖKC kullanılabilir.Her yıl Normal fatura düzenlenme sınırının 3 katı olarak hesaplanır. Ayrıca bu konuda tebliği yayımlanmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.