Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2021 10:59 (Üye) Soru : Merhaba Firmamız haziran ayına ait 1 adet satış faturasını ( KARŞI TARAF E FATURA KULLANCIISIDIR.) Gib portal sistemi üzerinden e arşiv faturayı hatalı kesmiş ve onaylamıştır. kesmiş olduğumuz bu faturaya Gib portal üzerinden iptal talebi oluşturulmuştur. Ekran iptal aşamasındadır şeklinde beklemektedir. E FATURA KULLANCISI olan karşı firma bu iptali talebini GİB portal üzerinden mi girip iptal vermelidir. yoksa e fatura sistemlerine girip mi iptal talebine onay vermelidir. Bizim İptal talebimiz karşı tarafın hangi ekranına düşüyor. GİB PORTAL EKRANINA MI yoksa E FATURA SİSTEM EKRANINA MI.

Cevap : Merhaba, karşı taraftaki mükellef de GİB portal kullanıcı ise sistem üzerinden işleme onay/red vermelidir iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.