Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.06.2021 11:50 (Üye) Soru : Merhaba sayın yetkili , Mahkeme kararı ile dini ve milli bayramlar yönünden ücret ödeme davasını kazanan çalışana 2009 - 2014 yılları arasında Beş yıllık ay ay ödeme yapılacak ödeme toplam tek kalemde yapılacak , fakat mahkeme kararı ay ay hesaplanmış ve gelir vergisi damga vergisi ödemeleride var bu durumda muhtasar beyanname vermem gerekecek , sorum şu muhtasar beyannameyi hangi ay vermeliyim ödemeyi yapacağım ay versem tek kalem matrah gelir vergisi ve damga vergisi olarak ve yeni yapacağım mayıs ayı beyannamesine ekleyerek mi yoksa ayrı mı olmalı ya da geriye dönük 2009-2014 yıllarına gidip düzeltme şeklinde mi vermeliyim buda 60 tane beyanname yapar , konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim , sevgiler

Cevap : Muhtasar beyanname ödemenin yapıldığı tarih itibari ile verilir. 2009-2014 yılları için düzeltme beyannamesi verilemez. Zamanaşımına uğramış.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.