Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.06.2021 15:57 (Üye) Soru : merhaba, yazılım firması olan bir mükellefim 10-15 yıl aralığında belirli süreli iş sözleşmesi yapmak istemektedir. Belirli süreli iş sözleşmesinin işin devamlılığı olan işler içi yapılamaması ve sürenin uzun olması nedeni ile tereddütte kaldık. Ancak yazılım projesi yaptırmak için 15 yıllık sözleşme yapabilir miyiz?

Cevap : Belirli süreli işlerde veya belli bir işin tamamlanması veya belirli bir olgunun ortaya çıkması gibi objektif koşullara bağlı olarak işveren ile işçi arasında yazılı şekilde yapılan iş sözleşmesi belirli süreli iş sözleşmesidir. 1. Belirli bir işin tamamlanması 2. Belirli bir olgunun ortaya çıkması koşulları esas olmak kaydıyla Sözleşme imzasında sürenin belirli olması ve tarafların bunu kabul etmesi yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.