Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.06.2021 10:01 (Üye) Soru : Merhaba Konu: TİCARİ REKLAM HİZMET 3/10 KDV TEVKİFATI İLE İLGİLİ, Medya sektöründe yer alan firmamız. Kendi kamera ve diğer malzemeler ile giderek Vergi mükellefi olan bir müşterisine kamera ve çekim hizmeti vermektedir. İlgili firmanın talebi doğrultusunda Canlı yayın için çekim hizmeti vermektedir Örnek: İlgili firmanın talebi doğrultusunda bir futbol musabakasının canlı olarak çekilip ilgili firmanın istediği üzerine hedef kitlesinin izlemesini sağlamaktır. Burada bizim firmamız vermiş olduğu bu hizmet için 3/10 kdv tevkifatı yapmalımıdır. Yoksa % 18 kdv li olarak faturamı kesmelidir.fatura açıklması CANLI YAYIN ÇEKİM BEDELİ. Teşekkürler.

Cevap : Yaptığınız iş için hesaplanacak KDV den KDV tevkifatı yapılmaz. Sizin hizmet verdiğiniz firma reklam işi yapmakta olup, onun düzenleyeceği faturada KDV tevkiafatı hesaplanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.