Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.06.2021 17:37 (Üye) Soru : merhaba üstad yurt dışında alınan bir ticari mal ilk önce antredepo çekiliyor daha sonra yurt içi firmaya devir yapılıyor devir fatura dolar olarak kesiliyor ve o gün ki tcmb döviz alış kuru dikkate alınarak düzenleniyor daha sonra alıcı firma adına gümrük beyannamesi düzenleniyor hali ile bizim fatura kestiğimiz tarih değil ileri bir tarih oluyor bur da sormak istediğim böyle bir işlemlerde faturayı ve ba bs kayıtlara alırken hangi tarih ve hangi tutar dikkatte almamız lazım bu durumlarda çok mutabakat sızlık oluyor bununla ilgili net bir tebliği veya özelge var mı şimdiden verdiğiniz cevap için teşşekür ederim

Cevap : Ba formuna giriş tarihi. Bs formuna satış tarihine göre yazılır. Özelgeleri GİB web sitesinden arayınız. B formları için VUK 350-362-381 ve 396 seri Nolu Gn Tb.İnceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.