Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.06.2021 14:45 (Üye) Soru : Merhaba kolay gelsin. İş sağılığı ve güvenliği işi ile iştigal eden bir anonim şirket firmamız var. İş sağlığı ve güvenliği hizmeti için aylık firmalara fatura keserken tevkifat uygulaması yapılması gerekiyormu. İyi çalışmalar.

Cevap : AŞAĞIDAKİ KURUM VE KURULUŞLARA VERİLEN HİZMET İÇİN 5/10 ORANINDA KDV TEVKİFATI HESAPLANIR. **5018 Sayılı Kanuna ekli cetveller kapsamındaki idare, kurum ve kuruluşlara, (Resmi daireler) **Kanunla veya Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle kurulan kamu kurum ve kuruluşlarına, **Döner sermayeli kuruluşlara, **Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına , **Bankalar , Sigorta ve Reasüransa Şirketlere Emeklilik Şirketlerine, ** Kanunla kurulan veya tüzel kişiliği haiz emekli ve yardım sandıklarına, **Kalkınma ajanslarına, YUKARIDAKİ KURULUŞLAR DIŞINDAKİ MÜKELLEFLER VERİLEN HİZMETLER İÇİN KDV TEVKİFATI YAPILMAZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.