Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2021 15:22 (Üye) Soru : Mayıs 2021 döneminde düzenlenmiş E-ARŞİV satış faturamızın iskonto tutarında eksi değer yer aldığından faturanın gib portalından geçemediğini fark ettik. Özel Entegratör aracılığıyla gönderimlerimizi sağlıyoruz. Geriye dönük aynı numaraya fatura düzenleyemiyoruz. Stoklu ürün çıkışı yapıyoruz. İrsaliye düzenlenmiştir. Daha önceden sevk edilmiş ürünler için yeniden fatura düzenlenebilir mi? Ne tür bir işlem yapabiliriz? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi rica ederim.

Cevap : Merhaba; geriye dönük olarak fatura düzenlenemez. Faturanın müteselsil olarak birbirini takip etmesi gereklidir. İlgili fatura iptal edilerek, yeniden fatura düzenlenmeli açıklama alanına da irsaliye bilgilerinizin yazılması gereklidir. sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.