Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.06.2021 10:49 (Üye) Soru : 2021*-04 NİSAN DÖNEMİ MUHTASAR SGK BEYANNAMESİNE KANUN TÜRÜ SEBEBİYLE DÜZELTME VERMEK İSTEDİĞİMİZDE SGK KISMINDA SGK Mesajı : (D)Belge Türü ve/veya Kanun Numarası Değişikliği Tahakkuk Nedeni Tanımlı Değil. şeklinde hata vermektedir. bu durumu nasıl düzeltebiliriz. sgk kısmında V2 sistemi de kapatılmış düzeltme veremiyoruz.

Cevap : Bir sigortalı için aynı belge/kanun numarasından ek belge verilmesi mümkün bulunmamaktadır. Örneğin, 5 kişiyi 01 belge türünden bildiren bir işverenin 01 belge türünde 1 sigortalı daha bildirmek istemesi durumunda bu sigortalı için 01 belge türünden ek belge düzenlemesi gerekmektedir. Verilen hata mesajı: Bu Belgenin aslı Daha Önce Girilmiş (Ek belge girişi yapabilirsiniz) Sigortalının asıl belgeden iptal edilip ek belge düzenlenmesi gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.