Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.06.2021 09:16 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER...ANNESİ ÖLEN BİR KİŞİ VERASET VE İNTİKAL BEYANNAMESİ VERMEK İÇİN İNTERAKTİFE VERGİ DAİRESİNE GİRDİĞİNDE ÜZERİNDE İSTANBULDA 1 DAİRE VE TRABZONDA HİSSELİ ARSALI TAPULAR ÇIKIYORTRABZONDAKİLERİ SİLİP VERASET VE İNTİKAL BEYANNAMESİNE EKLEMESE SADECE BAŞAKŞEHİR İÇİN BEYANNAME VERGİSİ OLUŞTURUP VERSE İLERİDE BU TAPULARA AİT RESEN TARH OLUR MU..BUNLARI ÜZERİNE ALMASA DEVLETE Mİ KALIR..YANİ BU ARSALAR AKRABALARA BIRAKILMAK İSTENEN YERLER ÜZERİNE ALMADAN VERSET VRGİSİNİ VERMEDEN İŞLEM YAPILABİLİR Mİ

Cevap : İNTERAKTİF VD. SİSTEMİNDEN VİV BEYANNAMESİNİN NE ŞEKİLDE VERİLDİĞİ KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK. VEFAT EDEN KİŞİNİN ADINA KAYITLI TAŞINMAZLAR VE ARAÇLAR BEYAN EDİLMESİ GEREKİR. BEYAN DIŞI BIRAKILAN TAŞINMAZLAR VE DİĞER DEĞERLER İÇİN VD RESEN CEZALI TARHİYAT YAPAR BEYAN DIŞI BIRAKILAN BU DEĞERLER HEP ÖLEN KİŞİ ADINA KALIR.BÜROKRATİK İŞLEMLER İÇİN VERASET VE HARÇLAR VD İLE GÖRÜŞÜNÜZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.