Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.06.2021 10:07 (Üye) Soru : Üstat merhabalar. Hizmet verdiğim bir limited şirketin ortaklarına ve ortak-müdürlerine karşı bilgi verme sorumluluğum konusunda meslek mevzuatımızın tarafsızlık, sır saklama, işletme yönetici ve sahiplerine karşı sorumluluk hükümlerini nasıl değerlendirmem gerektiği konusunda yorumunuzu rica ediyorum. Şöyle ki, çoğunluk hisseye sahip müdür-ortak bilgim ve rızam olmadan küçük hisseli ve yönetici olmayan ortağa bilgi veremezsin diyor. Buna karşın küçük ortağın da işletme sahiplerine karşı da sorumluluğumuzun olduğu gerekçesiyle bilgi talep etmesi durumunda nasıl bir çözüm bulmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

Cevap : Siz hizmeti tüzel kişiliğe vermektesiniz. Tüzel kişiliğin yetkilisi kim ise ona bilgi verilir.Çözüm tüm ortakları çağırıp karşılıklı konuşmak dır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.