Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.06.2021 12:50 (Üye) Soru : VUK 526 sayılı genel tebliğinde; “6. Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, Bu madde SGK sözleşme imzalayanlarla birlikte medikal malzeme, ilaç etken madde temin edenleri .......... ifade ettiği anlaşılmaktadır. 13 haziran tarihli ismmmo tv soru cevap seminerinde SGK sözleşme imzalayan medikal madde, ilaç etken madde temin edenleri kapsadığı tebliğdeki "İLE" kelimesinin okunmaması gerektiği ve bu konuda ilgili kurumdan teyid alındığı söylenmiştir. yayınlanan tebliğ ile uygulama tutarsız olacağı için ismmmo olarak bu konuda yazılı bir görüş alındı mı? elinizde yazılı bir görüş var ise paylaşmanızı rica edeceğim.

Cevap : Değerli Meslektaşımız; Vuk 526 kapsamındaki yasal yükümlülüktedi kriter ilgili kurumların Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesi bulunanlardır sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.