Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.06.2021 12:36 (Üye) Soru : sağlık kuruluşlarının e faturaya geçişi hakkında: diş polikliniği olarak faaliyet gosteren ltd.şti. müşterimin cirosu 5 milyonun altında ve sgk ile sözleşmesi de yok.fakat ilaç etken maddeleri satın alıyor. tebliğde, Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler diye ibare geçiyor.burda tereddütte kalıyoruz. sgk ile sözleşmesi olmasa bile ilaç ilaç etken maddeleri satın alması e fatura gecmesini zorunlu kılıyor mu. bu durumda ltd.şti e- faturaya gecmek zorundamıdır.

Cevap : Değerli Meslektaşımız; VUK 526 kapsamında e-fatura uygulamasına geçecek mükellefler için ana kriter Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma olmasıdır sağlıklı günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.