Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.06.2021 13:39 (Üye) Soru : Merhabalar Üstadım öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bir mükellefim Kurumlar Vergisi ve Kdv yönünden incelemede idi.haftaya incelemeyi bitirmek için tutanağı imzaya çağırıyor.sorum şu mükellefe başka ilde arkadaşı müfettiş bizi aradı matrah arttırımında bulunursanız dosyanızı geri çeker sonlandırırım demiş.7326 sayılı kanunu ve tebliği okudum ben böyle bir şey göremedim. Kurumlar ve Kdv yönünden matrah arttırımında bulunsak müfettiş dosyayı geri çeker.mi.sonlandırırmı. mümkünmü acaba .

Cevap : Dosyanın geri çekilmesi diye bir işlem olmaz.İnceleme devam eder.İnceleme sonucu mükellefin müracaatı ile tarh edilen verginin yarısı ödenir.Kesilen ceza kalkar. Konu ile ilgili olarak aşağıdaki linkde bulunan REHBER’i ve yayımlanan Genel Tebliği inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.