Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.06.2021 14:41 (Üye) Soru : Üstadım 01.07.2021 tarihinden itibaren e-irsalye geçiş süreci ile ilgili demir, çelik ürünlerinin imal, ithal veya ihracını gerçekleştirenler, bölümünde belirtilen mükellefler ile ilgili olarak, e fatura mükellefi olmayan cirosu 5.000.000 TL (Beşmilyon TL) altında olan ve faaliyet konusu tel ve demir ürünlerinden vida üretmek olan şahıs firmasının e-irsaliye ve e-fatura mükellefi olma zorunluluğu varmıdır. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Cevap : Merhabalar; e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan mükelleflerden demir ve çelik (GTİP 72) ile demir veya çelikten eşyaların (GTİP 73) imali, ithali veya ihracı faaliyetinde bulunan mükellefler e-irsaliye uygulamasına dahil olacaklardır sağlıklı günler dilerim
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.