Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.06.2021 10:41 (Üye) Soru : Merhaba İki kez olmak üzere, E-Defter, E-Fatura Danışmanına soru sormama rağmen, tarafıma cevap verilmediği için. Tek çözüm olarak Soruyu sizin biriminize sormakta buldum. Yaş Meyve -Sebze Alım satımı işi ile uğraşanlar Ticaret Sicile , Hal kayıt Sistemine Komisyoncu ve Tüccar Vasfı ile Kayıtlı olmayanlar da E-fatura ve E-Defter kullanmak zorunda mı? Soğan Ticareti ile uğraşan bu yıl yeni işe başlamış bir mükellef Ticaret Siicile kayıtlı , Fakat Hal kayıt Sistemine kayıtlı değil. E-Fatura ve E-Defter kullanmak zorunda mıdır? Teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Hal kayıt sistemine bağlı olmayan mükelleflerin e fatura ve e defter kullanma zorunluluğu ciroya bağlıdır. 5 milyon ciro aşılması halinde bu zorunluluk başlar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.