Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.06.2021 13:08 (Üye) Soru : Merhaba üstad , Özel bir hastanede doktorluk hizmeti veren kurumlar Vergisi tabi bir mükellefim var.Hastaneye her ay fatura kesip ödeme almakta.1 Temmuz’da e faturaya geçecek mi? 2022 yılında e defter olacak mı? Diye sorduğunda cevap olarak iki soruma da evet dediniz. Fakat bugün Üstad halim BURSALI Beyin moderatörlüğünde ismmmo tv ye baktığım zaman zaman SGK ca ile anlaşma var ise e Fatura ve e deftere geçmemesi lazım dediler. Buradaki sgk ile anlaşma Çalıştığımız hastanenin yapmış olması mı yoksa bizim kendi firmamızın SGK ile anlaşma yapması mı?

Cevap : Merhaba; VUK 526 Kapsamında 1 Temmuz 2021 tarihinde e-fatura sistemine geçiş sağlayacak olan mükellefler için ana kriter mükellefinizin Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmasının bulunmasıdır sağlıklı günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.